Seznamte se s novinkou od společnosti Atlassian - Jira Product Discovery

26.10.2022

Společnost Atlassian včera (25.10.2022) vypustila do světa další typ produktu Jira. Se jménem Jira Product Discovery. Zatím jde o beta verzi na Atlassian cloudu.

Vedle Jira Work Management, Jira Software, Jira Service Management a Jira Align jde už o pátý typ produktu Jira.

V Jira Product Discovery se pracuje s nápady, ke kterým je možné přidat cíl, klíčové zákazníky, produktovou oblast, vaše úsilí, vyhodnotit dopad či zvolit, kdy se nápadem budete zabývat, což se promítne do roadmapy.

Z nápadu je možné vytvořit tiket, v jiném projektu (například v některém z vašich existujících Jira Software projektů), a tím ho přenést do realizace.

Nápady mají charakter Jira tiketu. Je tedy možné je klasicky vyhledávat, přidat do nich přílohu či je přesouvat do různých stavů.

Hlavní výhodou / rozdílem Jira Product Discovery oproti ostatním vidím v pohledech zobrazení. Nápady je možné si zobrazit v seznamu, podle dopadu, na osách zobrazující dopad vs. úsilí, v časových úsecích nebo kdy se plánujete nápadem zabývat. Případně je možné si vytvořit vlastní zobrazení.

Zatím známá omezení pro projekty typu Jira Product Discovery:

  • Nápady nelze přesouvat mezi projekty.
  • Není možné používat sdílená schémata z jiných projektů (například workflow scheme). Z důvodu, že jsou projekty typu team-managed.
  • Automatizace projektu je podporována pouze částečně.
  • Všechny naleznete zde.

Více informací o Jira Product Discovery naleznete zde.

Jan Kamarád 
Atlassian konzultant
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!